Z Brna jsme body nepřivezli

Čtvrté kolo nadstavbové části svedlo dohromady dva týmy, které nezvládly svá poslední utkání a oba soupeři měli tedy co napravovat. Nyní už víme, kdo byl v udobřování si fanoušků úspěšnější, ale pojďme po stopách neúspěchu v Brně.

Po zápase se potvrdilo, jak důležitý je vstup do zápasu, jak z týmového, tak z individuálního hlediska. Domácí Primorac vedl nad Slunetou po dvou minutách 5:2 a náš tým našel nakonec spasitele v Láďovi Peckovi, který zavelel k náporu. Domácí však bojovali a vybudovali si dvouciferný náskok 14:4 a to hlavně díky Primoracovi. Michal Šotnar se Standou Votroubkem vzali koncovku první čtvrtiny na sebe a postarali se o vyrovnání na 20:20. Druhá čtvrtina patřila nám a byli jsme to my, kdo měl v tu chvíli otěže zápasu v rukou a díky tomu se šlo do šaten za stavu 35:43 pro SLUNETU.

Ve třetím dějství opět dominoval domácí Primorac a za pomoci svých spoluhráčů dotáhl svůj tým na výsledek 55:54 pro domácí. Brňané nabuzeni závěrem třetí čtvrtiny, vytušili šanci a do poslední desetiminutovky šli s jasným cílem – ubránit. A to se jim podařilo, zatímco my jsme jen těžko hledali cestu do koše, domácí si trpělivě budovali střelecké pozice a pak je trestali. Těžko říci, jestli se našim hráčům vybavila situace z Ostravy, ale na tým padla deka a domácí šli do koncovky s desetibodovým vedením 70:60. Závěrečná stíhací jízda se bohužel z naší strany nekonala a domácí si zkušeně dokráčeli pro cennou výhru nad favoritem.

mmcité+ Brno - SLUNETA Ústí nad Labem 78:67 (20:20 35:43 55:54)

Body domácí: Primorac 30, Barry 21, Radulovič 14, Tomanec 11, Kozina 2
Body hosté: Pecka 21, Šteffel 10, Šotnar 9, Votroubek 8, Robinson 7, Šmíd 6, Singletary a Treadwell po 3
Trojky: 18/4 – 18/5
Trestné hody: 17/14 – 16/12
Doskoky: 33 - 28
Osobní chyby: 21 - 23